A tökéletes tésztafőzés (Idegen forrásból)
2014.01.10. 17:09, KallaZsuzsanna56
Fontos tudnivalók a tésztafőzésről.
A tészta az olasz konyhaművészet legnépszerűbb étele - imádói mára benépesítik a világot. Hogy hűek maradjunk a tradícióhoz, tésztánk legyen mindig ’al dente’ ! (x)
A tökéletes tészta elkészítése
A Barilla tészta a legjobb minőségű durumlisztből készül azért, hogy a kitűnő ízt, az aranysárga színt és az „al dente” állagot garantálja. Gyengébb minőségű tészta főzésekor keményítő csapódik ki a főzővízbe, ami miatt az zavaros lesz, a tészta elveszti formáját és állaga is megváltozik. A Barilla tészta a főzés után nagyon jól keveredik a szószokkal, ezért
Lássuk a Barilla tésztafőzési útmutatóját
A tészta nem csak egyszerűen tészta
Mindegyik más és más. A tészta minősége az elkészítéséhez felhasznált alapanyagok minőségétől függ. Egy egyszerű főzési teszttel könnyedén kiderítheti, hogy az Ön által használt tészta jó minőségű-e. Ha a főzővíz forráskor nem habzik intenzíven, átlátszó marad főzés után is és a tészta aranysárga színű lesz, Ön minden bizonnyal Barilla tésztát használ.
Víz, víz, víz
Az emberek többsége nem használ elég nagy edényt vagy elegendő mennyiségű vizet a tészta kifőzéséhez. A szabály szerint 100g tésztához 1 liter vizet kell használni.
Só
A sós víz segít kihozni a tészta ízét. Adjon sót a forrásban levő vízhez, majd utána tegye bele a tésztát. 7g sóval számoljon literenként.Az olaj és a víz nem keverednek
Prémium kategóriájú tészták esetén, mint amilyen a Barilla is, nem szükséges olajat adni a főzővízhez. Ennek az az oka, hogy bevonatot képez a tészta felületén és ezért a szósz, ahelyett, hogy rátapadna, lecsúszik róla. Gyengébb minőségű tészta esetén érdemes olajat tenni a vízbe, mert csökkenti a főzés közben kioldódó keményítő mennyiségét.
Nem kell leöblíteni
A Barilla tésztát egyáltalán nem szükséges folyóvízzel leöblíteni. Főzésekor csak kis mennyiségű keményítő oldódik bele a főzővízbe, aminek köszönhetően a tészta nem tapad. A leöblítéssel valójában eltávolítjuk a tészta felületén képződő vékony bevonatot, amely megléte fontos ahhoz, hogy a szósz jól megtapadjon rajta.
Al dente
A tésztát „al dente” állagúra kell főzni. Szó szerinti fordításban azt jelenti, hogy „a fognak”, azaz csak annyira kemény, hogy harapáskor érezzünk egy kis ellenállást. Ideális esetben a tésztát „al dente” állagig főzzük, utána serpenyőben forgassuk össze a szósszal.Tészta és szósz párosítása
Az olaszok általában kevesebb szószt fogyasztanak, mint mi. Ez azért van, mert érezni szeretnék nem csak szósz, de a tészta ízét is. Ha tehát jó minőségű a tészta amit készít, ne árassza el szósszal. Általános szabály az, hogy annyi szószt használjunk, amennyi a tészta súlya. A serpenyőben felmelegített szósszal forgassuk össze a tésztát. A Pestot azonban nem szükséges megmelegíteni, közvetlenül adhatjuk hozzá a forró tésztához. Egyszerűen tegye rá a kifőtt tésztára és keverje azzal össze. Olaszországban több mint 300 fajta tészta létezik, gyakran ez egy-egy régió tipikus étele. Különböző formátumok más és más szószhoz illenek. Például a rövid tészták, mint a penne, jó nehezebb húsos és zöldséges szószokhoz. A Tagliatelle vagy a Pappardelle kitűnő gazdagabb krémes szószokhoz, a Bucatini vagy a Cannelloni pedig sütőben sült ételekhez ideális.
Durumbúzából készült tészta
Jobb minőségű tészták alapanyaga durum búza magjának őrleménye. A Barilla tészták 100%-ban magas minőségű durumliszt felhasználásával készülnek. (x)